Pierogarnia w centrum Warszawy

Podstawa kuchni rosyjskiej! Niewielkie pierożki wypełnione wołowiną z młodziutką cebulką, podawane z masłem i śmietaną. Uwaga: nie wchodzą w skład mixów !

 

Pielmienie (pielmieni) w naszej karcie zwane syberyjskimi to już całkowicie oddzielna historia. Jest to absolutnie legendarne już danie kuchni rosyjskiej. Przyrządzane są z mięsa wieprzowo-wołowego z dodatkiem cebuli. Co istotne – mięso w pielmieniach jak i cebula – są surowe. Gotują się dopiero już w zalepionym pierogu przez co w jego wnętrzu oddają sok. Zasadniczo pielmieni są niewielkich rozmiarów – mężczyźni spożywają je zazwyczaj na jeden raz. Nie zaleca się przebijać pielmienia widelcem – zaleca się stosowanie łyżki – rzecz w tym aby cenny sok nie rozlał się dopiero już w naszych ustach. Pielmieni podaje się zazwyczaj ze śmietaną, masłem, musztardą (szczególnie rosyjską "gorcicą"). Można je także skraplać sokiem z cytryny. Dobre pielmieni nie są wcale potrawą prostą. Można uznać, iż pielmieni obok np. blinów stanowią trzon kuchni rosyjskiej tak samo jak podstawą kuchni włoskiej są makarony. Pielmieni miały z założenia dostarczać wspaniałych walorów smakowych ale również dostarczać siły, energii. Jest to wspaniałe danie szczególnie na porę zimową – serwowane z tłustą śmietaną. Latem także smakują wspaniale, np. w wersji z sokiem z cytryny (cytryna sprawia, iż stają się one delikatniejsze). W Rosji, jakość wykonania pielmieni świadczy o poziomie kucharki.


1 comment

admin pisze:

Jadam je regularnie, są one jednym z powodów dla których celowo przedłużałem budowanie tej strony internetowej i mnożyłem spotkania w siedzibie Grande Pierogów. Za każdym razem otrzymywałem duża porcję pielmieni – mojego ukochanego dania z dzieciństwa. Co mogę powiedzieć? Grande Pierogi są prawdopodobnie jedynym miejscem w Warszawie gdzie można zjeść prawdziwe pielmieni. Absolutna rewelacja. Dodatkowo stały się znacznie lepsze w momencie gdy oparte zostały w całości na wołowinie (bez mięsa wieprzowego!). Polecam gorąco – są naprawdę zjawiskowe, autentyczne. Jedną z tajemnic ich autentyczności jest zaciągająca po ukraińsku/rosyjsku załoga pracująca na kuchni. Kochani! Pielmieni w Warszawie nareszcie dostępne. Prawdziwe pielmieni, z prawdziwego zdarzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *